همه چیز درباره ی رشته پزشکی

 

مطلب قابل بیان در خصوص رشته پزشکی، طول دوره این رشته است. پشتکار درونی و حقیقیعامل موفقیت و حفظ نشاط در سپری کردن این رشته با ارزش هست، تأمل و دقت در انتخاباین رشته جایگاه ویژه ای دارد که با انتخاب آگاهانه می توان به وظایف سنگین اینانتخاب به خوبی عمل کرد و در پایان سرافراز و پیروز به درجه دکتری رسید.
-
نظامآموزش پزشکی عمومی شامل 5 دوره است:
1-
علوم پایه
2-
فیزیوپاتولوژی
3-
کارآموزی بالینی
4-
کارورزی بالینی
5-
کارورزی
- دوره علوم پایه: این دورهضمن آشنانمودن دانشجویان با مباحث پایه، آمادگی لازم را برای یادگیری علوم بالینیدر آنان بوجود می آورد. طول این دوره 5 نیم سال است.
-
دوره فیزیوپاتولوژی: آگاهی از مبانی فیزیولوژیک، شناخت مکانیزم بیماریها و عوامل موثر در آنها نشانه هایبیماریها و تشخیص و درمان آنها مطالبی است که شما می توانید آنها را فرا بگیرید. طول این دوره 6 ماه است.
-
کارآموزی بالینی: شناخت آثار و علائم بیماریها ازدیدگاه بالینی و آزمایشگاهی و بدست آوردن توانائی های لازم در به کار بردن اندیشه،استدلال و نتیجه گیری سریع در طراحی عملیات پیشگیری و درمان است. طول این دوره 20ماه است.
-
کارورزی بالینی: پرورش مهارت ها، تقویت قدرت تصمیم گیری در مقابل بامسائل بهداشتی و درمانی و قبول مسئولیت در مقابل اقدام لازم هدف های این دوره مهماست. طول این دوره 18 ماه است
-
کارورزی: این دوره کنکور کارروزی دارد که کلیاتیاز دروس 4 دوره قبل می باشد.
فارغ التحصیلان ملزم به خدمت در مناطق محروم کشورهستند.

/ 5 نظر / 421 بازدید
انجمن ادبي ايرانيان

با سلام بالاخره تمامی زحمات شبانه روزی ما جواب داد انجمن ادبی ایرانیان تا چند روز دیگر آغاز به کار میکند. مکانی زیبا برای ارائه ی همه ی زیبایی هایی که خلق میکنیم و دوست داریم تا دیگران هم این زیبایی ها را ببینند و از خواندنش لذت ببرند. محیطی بسیار جذاب و کاربرپسند با امکاناتی فوق العاده زیبا میخواهیم کتابی بزرگ از ادبیات ایرانیان در فضای مجازی ایجاد کنیم.کتابی که دربردارنده ی مطالب تمامی ایرانیان ادب دوست و ادب پرور باشد. علاقمندان می توانند username مورد علاقه خود را به نشانی anjoman1390@gmail.com ایمیل نمایند.اولویت با عزیزانی است که زودتر ایمیل ارسال نمایند. تمامی عزیزان میتوانند دارای محیطی به آدرس اینترنتی username.adabsara.com باشند. منتظر خبر آغاز به کار سایت باشید

a

سلام چه قدر اینجا در هم به هم ریخته است.

حمیدرضا

خوبه ولی کمه

مونا

عاااااااااااااااااالیه چون منم میخوام پزشک عمومی بخونم[قلب][چشمک][تایید]